Warning: The magic method WP_Hotjar::__wakeup() must have public visibility in /home/szablicka/domains/zodwagawdzialanie.pl/public_html/wp-content/plugins/hotjar/hotjar.php on line 50
OD LĘKU – DO ODWAGI – Z odwagą w działanie :: Agnieszka Szablicka

Do czego ciągle brakuje Ci odwagi?

Mam na imię Agnieszka, i dziś chcę zapytać Cię, jak radzisz sobie z lękiem w obecnej rzeczywistości?

 • Czy wycofujesz się i zamrażasz na kanapie czytając kolejne wiadomości i czekając na to, aż sprawy magicznie same się ułożą?

   

 • Czy analizowanie, co może się wydarzyć, pochłania całą Twoją energię tak, że brakuje jej na realne działanie?

   

 • Czy tak bardzo zajmujesz się pomaganiem innym, że brakuje Ci energii na własne sprawy (nie mówiąc już o odpoczynku!)?

   

 • A może co chwilę wraca Ci myśl o rzeczach, których jeszcze nie zdążyłaś/eś w życiu zrobić?
 
Psychologowie mówią, że dla wielu osób wojna w Ukrainie jest sytuacją graniczną, czyli momentem, kiedy zadają sobie pytania o swoje dotychczasowe życie, o to, na czym się skupiali, na co się odważali i na ile żyli swoim własnym życiem.
Jeśli i Ty masz podobne myśli, czytaj dalej…

Czy czujesz, że Twoje życie jest Twoje?

Może nie znamy się jeszcze, ale pozwól że zapytam: na ile czujesz, że Twoje życie jest naprawdę Twoje?

Czy łapiesz się na tym, że płyniesz z prądem z dnia na dzień, jakby na autopilocie i tylko silny wstrząs jest w stanie Cię zatrzymać? 

Czy jeśli Twoja codzienność będzie wyglądała nadal tak, jak wygląda – to za ileś lat będziesz mogła/mógł sobie powiedzieć: przeżyłam/przeżyłam swoje życie najlepiej, jak umiałem/am?

Które z Twoich marzeń są od wielu lat w fazie „może kiedyś się odważę” i z roku na rok odkładasz je na dalszą półkę? 

Co już od dawna woła o zmianę, ale ciągle brakuje Ci odwagi?

Wiesz, że może nie być lepszego momentu, prawda?

 

Szablicka na Islandii

Odwaga ma różne oblicza

Szczególnie teraz odwaga może kojarzyć się z wielkimi czynami, z walką z wrogiem, albo z heroiczną pomocą drugiemu człowiekowi. 

Ale nie tylko to jest odwagą. 

Odwagą jest też zadbanie o siebie i działanie w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami w momencie, kiedy zalewa nas coraz większy szum medialny.

Odwagą jest otwarte postawienie granic i powiedzenie wprost, że czegoś nie jesteś w stanie zrobić dla drugiego człowieka. 

Odwaga zaczyna się od gotowości to przyjęcia pełnej odpowiedzialności za swoje życie – takie, jakie ono w tej chwili jest. 

Odwaga to umiejętność, którą możesz rozwijać i trenować. 

 

 

Dołącz do kursu online "Od lęku do odwagi"

Od 20 lat pracuję jako trenerka i na bazie moich doświadczeń trenerskich, własnej pracy nad sobą i i informacji zwrotnych od moich klientek i klientówstworzyłam kurs online „Od lęku do odwagi” dla osób które chcą nauczyć się działać mimo lęku, bez siłowania się ze sobą i bez wyskakiwania ze strefy komfortu.

I dziś chcę Cię do niego zaprosić. 

Zanim pójdziemy dalej, powiem Ci jeszcze, że jestem trenerką i coachką, a to program rozwojowy o lęku związanym z działaniem, zatem jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe, serdecznie zachęcam Cię do kontaktu z psychoterapeutą. 

Co się zmieni w Twoim życiu po kursie?

Przestaniesz odkładać na później

Nauczysz się rozpoznawać 6 najczęstszych lęków, które blokują Cię przed podejmowaniem odważnych działań, przestaniesz przed nimi uciekać i nauczysz się ich słuchać i wykorzystywać.

Zaczniesz działać mimo lęku

Po prostu działać! W końcu zamiast rozkminiać, będziesz realnie, krok po kroku robić ważne dla Ciebie rzeczy. Z każdym kolejnym krokiem poczujesz, że Twoja sprawczość i poczucie wpływu wzrasta.

Poczujesz, że Twoje życie jest Twoje

To będzie taki moment "uffff", to będzie ta ulga, która pochodzi z głębszej świadomości siebie, z tego, że wiesz, jak sobie pomóc i wiesz, jak po kroku działać, żeby realizować to, na czym Ci zależy.

Znajdziesz oparcie w sobie

Zamiast się zmuszać do wyskakiwania ze strefy komfortu, nauczysz się, jak opiekować się sobą, kiedy atakuje lęk i jak sobie pomóc przez niego przejść. Poczujesz się pewniej i bezpieczniej sam/a ze sobą.

Od lęku do odwagi - tydzień po tygodniu

Przed rozpoczęciem programu dostaniesz ode mnie test, który pomoże Ci określić, w jakich obszarach masz więcej odwagi, a w jakich mniej.
Po wypełnieniu otrzymasz ode mnie maila z analizą twoich indywidualnych wyników. 

W pierwszym tygodniu dowiesz się, jakie są przyczyny lęku przed działaniem, co Cię blokuje i dlaczego Twoje ciało reaguje tak, a nie inaczej. Nauczysz się, jak sobie pomóc w sytuacji zablokowania i lęku przed działaniem i poznasz skuteczną metodę, która pomaga go oswoić i działać pomimo. Dowiesz się też, czym jest odwaga fizyczna i jak możesz ją rozwijać w swoim życiu. Pod koniec tygodnia spotkamy się na krótkim lajwie podsumowującym, żeby świętować Twoją budzącą się odwagę w działaniu. 

Często jest tak, że przed działaniem blokuje nas najbardziej lęk… przed samym lękiem. Lęk jest trudną emocją, więc zamiast podejmować działania, wycofujesz się, właśnie po to, żeby nie czuć lęku. W drugim tygodniu przyjrzymy się tematowi odwagi emocjonalnej czyli tego, że możesz pozwolić sobie czuć lęk, uczyć się wytrzymywać pewien dyskomfort i podejmować działania mimo to.  I znowu spotkamy się na lajwie, gdzie będziesz mieć możliwość zadać pytania i wspólnie z innymi świętować odwagę. 

Lęk przed opinią innych jest częstym czynnikiem blokującym działania. Boimy się odrzucenia przez ważne dla nas osoby – jest to naturalny, wręcz pierwotny mechanizm. W trzecim module dowiesz się, na czym polega ten mechanizm, czym jest odwaga społeczna , jak i sobie pomóc działać w ważnym dla Ciebie kierunku, kiedy boisz się reakcji bliskich. Tradycyjnie na koniec tygodnia wypijemy razem herbatę świętując Twoją odwagę 🙂

Czasem największe bariery przed działaniem są w Twojej własnej głowie, która podpowiada, że sobie nie poradzisz, albo że do czegoś się nie nadajesz. W czwartym tygodniu programu dowiesz się, jak przestać wierzyć we własne myśli, dowiesz się również czym jest odwaga intelektualna. Nauczysz się jak możesz zacząć działać, nawet jeśli Twoja głowa podpowiada straszne scenariusze.  Nauczysz się też, jak rozróżnić co podpowiada Ci głos serca, intuicji a co głos umysłu. W tym tygodniu odbędzie się też warsztat na żywo na platformie ZOOM.

W piątym tygodniu pójdziemy jeszcze głębiej – przyjrzysz się swoim wartościom, temu co jest dla Ciebie naprawdę ważne w życiu. Spojrzymy na sytuacje, w których trudno Ci stawać w obronie Twoich wartości i nauczysz się, jak wtedy działać mimo lęku.  Poznasz odwagę moralną i znajdziesz swoją drogę do niej. Znowu spotkamy się na lajwie, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości i podzielić się małymi i większymi sukcesami.

W szóstym tygodniu programu spojrzymy jeszcze bardziej w głąb – poznasz odwagę duchową. Dowiesz się, co robić, żeby bardziej ufać sobie, a kiedy jednak nie dowierzać własnym pomysłom. Nauczysz się podejmować działania z większym zaufaniem do siebie i dowiesz się, jak budować w sobie trwałe poczucie bezpieczeństwa. Na koniec spotkamy się, aby podsumować działania i wspólnie cieszyć się efektami twojej pracy przez te 6 tygodni. 

Jak będziemy pracować?

Kurs „Od lęku do odwagi” trwa 6 tygodni (do poczatku maja)

Zaczynamy 4.04.2022 o 20:00 lajwem inauguracyjnym.

Już 28.03 dostaniesz ode mnie Koło Odwagi, które pomoże Ci ocenić Twoją odwagę w różnych obszarach życia. 

Po jego wypełnieniu otrzymasz
ode mnie analizę i indywidualne rekomendacje.

Co tydzień w poniedziałek otrzymasz na swoją skrzynkę mailową film z wykładem oraz materiały do ćwiczeń – to podstawa naszej pracy.

Dodatkowo będzie działać zamknięta grupa na FB, gdzie będziemy spotykać się co tydzień na krótkim lajwie, aby podsumować działania i świętować odwagę. 

A jeśli wolisz pracować indywidualnie, dostaniesz wszystko na maila. 

W czwartym tygodniu odbędzie się warsztat na żywo.

Jeśli wybierzesz pakiet z sesjami indywidualnymi, 
możesz je wykorzystać do końca czerwca 2022.

 

Szablicka gdzieś w Japonii w 2020 roku, chwilę przed pandemią

Czy w trakcie programu online naprawdę da się nauczyć odwagi?

Kim jestem i dlaczego uczę odwagi?

Nazywam się Agnieszka Szablicka i jestem trenerką odwagi. Pracuję jako trenerka od 2002 roku. Moją własną drogę do odwagi rozpoczęłam w 2014 roku, kiedy z diagnozą depresji i nerwicy wylądowałam na oddziale leczenia nerwic i depresji. Uczę odwagi, dlatego, że sama się jej nauczyłam – nie jestem osobą z natury odważną. Przez lata pracy nad sobą dowiedziałam się, w jaki sposób mogę sama sobie pomóc przejść przez lęk i – zamiast się wycofywać – działać pomimo niego. Jako, że od lat zajmuję się uczeniem dorosłych, odkryłam, że odwaga jest kompetencją, czyli czymś, czego można się nauczyć, co można rozwijać i trenować.  W moje 39. urodziny 9.12.2021 przemawiałam na konferencji Tedx Warsaw Women. 

Czy się bałam? – Jasne!  
Czy zrobiłam to mimo lęku? – Oczywiście!
I jeśli chcesz, nauczę Cię tego samego.

Wybierz, jak chcesz ze mną pracować

Ważne! Niższe ceny obowiązują do piątku 25.03.2022 do 22:00

Udział w kursie "Od lęku do odwagi"

Po zakończeniu przedsprzedaży kurs będzie kosztował 479 PLN
479PLN
299 PLN 6 tygodni programu
 • Twoje Koło Odwagi z omówieniem
 • Dostęp do 6 wykładów teoretycznych (na 6 m-cy!)
 • Materiały do pracy własnej (na zawsze!)
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB (+cotygodniowy lajw)
 • 2h warsztat online na żywo

Udział w kursie + 2 sesje indywidualne

Łączna wartość pakietu to 859 PLN
859PLN
499 PLN 6 tygodni programu i 2 sesje indywidualne
 • Twoje Koło Odwagi z omówieniem
 • Dostęp do 6 wykładów teoretycznych (na 6-m-cy!)
 • Materiały do pracy własnej (na zawsze!)
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB (+ cotygodniowy lajw)
 • 2h warsztat online na żywo
 • 2 sesje indywidualne (każda po 60 min) o łącznej wartości 380 PLN
  do wykorzystania do końca czerwca 2022

Opinie uczestniczek kursu

A co jeśli okaże się, że to jednak nie dla mnie?

Program rozwojowy „Od lęku do odwagi” oparłam na moich najlepszych praktykach jako trenerki odwagi, całej mojej wiedzy i doświadczeniu zawodowym i życiowym. 

Rozumiem jednak, jeśli nie masz w tej chwili pewności czy praca ze mną spełni Twoje oczekiwania. 

Dlatego mam dla Ciebie propozycję – zapisz się, opłać swój udział i weź aktywny udział w pierwszych dwóch tygodniach programu zaczynając od 28.03.

Jeśli po tym czasie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie – zwrócę Ci pieniądze.

© 2022, Agnieszka Szablicka. All Rights Reserved.