fbpx

Co byś zrobił/a, gdybyś się nie bał/a?

Dzień wcześniej nie pomyślałabym, że to zrobię...zjazd z Mnicha

Cześć!

Mam na imię Agnieszka, i dziś chcę zapytać Cię, z czym kończysz ten rok, kiedy myślisz o swojej odwadze do działania?

 • Czy masz w sercu wspomnienia mniejszych i większych momentów kiedy zrobiłaś coś na czym Ci zależało, czy raczej momentów, kiedy z tęsknotą lub zazdrością spoglądałaś/eś na działania innych?
 • Czy spędzałaś czas na szczegółowym analizowaniu wszystkich możliwych scenariuszy, potencjalnych porażek czy próbowałaś robić, tyle ile jesteś w stanie?
 • Na ile Twoje życie, było naprawdę Twoje?

 

Na zdjęciu powyżej  zjeżdżam na linie z tatrzańskiego szczytu  Mnich, gdzie wspinałam się dosłownie chwilę wcześniej. To było we wrześniu 2020. Jeszcze dzień wcześniej tak bardzo się bałam, że płakałam, że na pewno tego nie zrobię. A jednak zrobiłam.

Jeśli mija kolejny rok, a Ty myślisz z rozczarowaniem i smutkiem: „kurde, znowu  nie zrobiłam tylu rzeczy, bo się bałam” – czytaj dalej, bo być może mój program będzie dla Ciebie. 

Wiem, jak to jest...

Znam doskonale stan, kiedy lęk Cię blokuje, bo mam w swoich wspomnieniach mnóstwo momentów, kiedy nie robiłam rzeczy, na których mi zależało właśnie dlatego, że lęk mnie paraliżował. 

Znam ten stan, bo doskonale pamiętam, kiedy zrezygnowałam z wymarzonych studiów, bo bałam się jechać do większego miasta, pamiętam, jak tęskniłam za podróżami, ale bałam się pojechać gdzieś sama, wreszcie – pamiętam, jak na zaplanowanej dla mnie wymarzonej lekcji wspinaczki, nie wspinałam się, bo lęk mnie sparaliżował. 

Wiem, jak to jest kiedy czujesz, że Twoje życie nie jest Twoje, a jednocześnie nie wiesz, co zrobić, żeby coś zmienić, bo brakuje Ci odwagi, żeby zrobić choćby jeden krok. 

Wiem, że możesz sobie myśleć, że im jesteś starsza/starszy, tym mniej dla Ciebie nadziei i że boisz się, że już zostanie jak jest i to, za czym tęsknisz na zawsze zostanie w sferze marzeń. Znam to, bo każdą z tych myśli miałam we własnej głowie.

Znam też radość, kiedy mimo potężnego lęku, spełniłam swoje wielkie marzenie o samotnej podróży po Rosji, znam ulgę, kiedy zobaczyłam, że wcale nie muszę się czuć odważna, żeby zacząć działać, po prostu potrzebuję umieć o siebie zadbać, kiedy zaczynam się bać. 

 

Podczas solo podróży po Rosji

Odwagi można się nauczyć

Jazdy na rolkach nauczyłam się w wieku 35 lat

Odwaga może kojarzyć się z wielkimi heroicznymi czynami, z wielkimi zmianami, dalekimi podróżami. I oczywiście czasem tak jest. 

Ale czasem zwyczajne, codzienne działania wymagają dużo więcej odwagi, prawda?

Zmiany dokonywane stopniowo, we własnym życiu, wymagają odwagi codziennej, tej do której potrzebujemy sięgać w poniedziałek w rozmowie z szefem, we wtorek na zebraniu rodziców czy w środę ucząc się nowego języka, chociaż jesteśmy już dawno po 40stce. 

Odwaga to umiejętność, którą możesz rozwijać i trenować. 

To co jest potrzebne aby to robić, to znajomość siebie, swoich reakcji i umiejętność ich zmiany w sytuacji, kiedy atakuje Cię lęk. 

I co najważniejsze – w tej nauce ważna jest troska o siebie, żeby się nie zmuszać na siłę, tylko działać krok po kroku, w zgodzie ze sobą i poszukiwać wsparcia, kiedy to potrzebne. 

 

Program rozwojowy "Od lęku do odwagi"

Od 20 lat pracuję jako trenerka i na bazie moich doświadczeń trenerskich, własnej pracy nad sobą i i informacji zwrotnych od moich klientek i klientówstworzyłam program „Od lęku do odwagi” dla osób które chcą nauczyć się działać mimo lęku i bez siłowania się ze sobą. 

I dziś chcę Cię do niego zaprosić. 

Zanim pójdziemy dalej, powiem Ci jeszcze, że jestem trenerką i coachką, a to program rozwojowy o lęku związanym z działaniem, zatem jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe, serdecznie zachęcam Cię do kontaktu z psychoterapeutą. 

Gorące źródła na Islandii

Co się zmieni w Twoim życiu po programie?

Zaczniesz działać mimo lęku

Po prostu działać! W końcu zamiast rozkminiać, będziesz realnie, krok po kroku robić ważne dla Ciebie rzeczy. Z każdym kolejnym krokiem poczujesz, że Twoja sprawczość i poczucie wpływu wzrasta.

Poczujesz, że Twoje życie jest Twoje

To będzie taki moment "uffff", to będzie ta ulga, która pochodzi z głębszej świadomości siebie, z tego, że wiesz, jak sobie pomóc i wiesz, jak po kroku działać, żeby realizować to, na czym Ci zależy.

Będziesz ze sobą współpracować

Nauczysz się rozpoznawać 6 najczęstszych lęków, które blokują Cię przed podejmowaniem odważnych działań, przestaniesz przed nimi uciekać i nauczysz się ich słuchać i wykorzystywać.

Znajdziesz oparcie w sobie

Zamiast się zmuszać do wyskakiwania ze strefy komfortu, nauczysz się, jak opiekować się sobą, kiedy atakuje lęk i jak sobie pomóc przez niego przejść. Poczujesz się pewniej i bezpieczniej sam/a ze sobą.

Od lęku do odwagi - tydzień po tygodniu

Przed rozpoczęciem programu dostaniesz ode mnie test, który pomoże Ci określić, w jakich obszarach masz więcej odwagi, a w jakich mniej.
Po wypełnieniu otrzymasz ode mnie maila z analizą twoich indywidualnych wyników. 

W pierwszym tygodniu dowiesz się, jakie są przyczyny lęku przed działaniem, co Cię blokuje i dlaczego Twoje ciało reaguje tak, a nie inaczej. Nauczysz się, jak sobie pomóc w sytuacji zablokowania i lęku przed działaniem i poznasz skuteczną metodę, która pomaga go oswoić i działać pomimo. Dowiesz się też, czym jest odwaga fizyczna i jak możesz ją rozwijać w swoim życiu. 

Często jest tak, że przed działaniem blokuje nas najbardziej lęk… przed samym lękiem. Lęk jest trudną emocją, więc zamiast podejmować działania, wycofujesz się, właśnie po to, żeby nie czuć lęku. W drugim tygodniu przyjrzymy się tematowi odwagi emocjonalnej czyli tego, że możesz pozwolić sobie czuć lęk, uczyć się wytrzymywać pewien dyskomfort i podejmować działania mimo to. 

Lęk przed opinią innych jest częstym czynnikiem blokującym działania. Boimy się odrzucenia przez ważne dla nas osoby – jest to naturalny, wręcz pierwotny mechanizm. W trzecim module dowiesz się, na czym polega ten mechanizm, czym jest odwaga społeczna , jak i sobie pomóc działać w ważnym dla Ciebie kierunku, kiedy boisz się reakcji bliskich.

Czasem największe bariery przed działaniem są w Twojej własnej głowie, która podpowiada, że sobie nie poradzisz, albo że do czegoś się nie nadajesz. W czwartym tygodniu programu dowiesz się, jak przestać wierzyć we własne myśli, dowiesz się również czym jest odwaga intelektualna. Nauczysz się jak możesz zacząć działać, nawet jeśli Twoja głowa podpowiada straszne scenariusze.  Nauczysz się też, jak rozróżnić co podpowiada Ci głos serca, intuicji a co głos umysłu. W tym tygodniu odbędzie się też warsztat na żywo na platformie ZOOM.

W piątym tygodniu pójdziemy jeszcze głębiej – przyjrzysz się swoim wartościom, temu co jest dla Ciebie naprawdę ważne w życiu. Spojrzymy na sytuacje, w których trudno Ci stawać w obronie Twoich wartości i nauczysz się, jak wtedy działać mimo lęku.  Poznasz odwagę moralną i znajdziesz swoją drogę do niej. 

W szóstym tygodniu programu spojrzymy jeszcze bardziej w głąb – poznasz odwagę duchową. Dowiesz się, co robić, żeby bardziej ufać sobie, a kiedy jednak nie dowierzać własnym pomysłom. Nauczysz się podejmować działania z większym zaufaniem do siebie i dowiesz się, jak budować w sobie trwałe poczucie bezpieczeństwa. 

Jak będziemy pracować?

Program trwa 6 tygodni

Zaczynamy 10.01.2022 lajwem inauguracyjnym.

Przed rozpoczęciem programu dostaniesz ode mnie Koło Odwagi, które pomoże Ci ocenić Twoją odwagę w różnych obszarach życia. 

Po jego wypełnieniu otrzymasz
ode mnie analizę i indywidualne rekomendacje.

Co tydzień otrzymasz na swoją skrzynkę mailową film z wykładem oraz materiały do ćwiczeń – to podstawa naszej pracy.

Dodatkowo będzie działać zamknięta grupa na FB, gdzie będę wrzucać dodatkowe inspiracje i organizować Dzień Odwagi.

Ale…jeśli wolisz pracować indywidualnie, dostaniesz wszystko na maila. 

W czwartym tygodniu odbędzie się warsztat na żywo.

Jeśli wybierzesz pakiet z sesjami indywidualnymi, 
możesz je wykorzystać do końca marca 2022.

Gdzieś w Japonii

Czy w trakcie programu online naprawdę da się nauczyć odwagi?

Kim jestem i dlaczego odważam się uczyć odwagi?

Nazywam się Agnieszka Szablicka i jestem trenerką odwagi. Pracuję jako trenerka od 2002 roku. Moją własną drogę do odwagi rozpoczęłam w 2014 roku, kiedy z diagnozą depresji i nerwicy wylądowałam na oddziale leczenia nerwic i depresji. Uczę odwagi, dlatego, że sama się jej nauczyłam – nie jestem osobą z natury odważną. Przez lata pracy nad sobą dowiedziałam się, w jaki sposób mogę sama sobie pomóc przejść przez lęk i – zamiast się wycofywać – działać pomimo niego. Jako, że od lat zajmuję się uczeniem dorosłych, odkryłam, że odwaga jest kompetencją, czyli czymś, czego można się nauczyć, co można rozwijać i trenować.  W moje 39. urodziny 9.12.2021 przemawiałam na konferencji Tedx Warsaw Women. 

Czy się bałam? – Jasne!  
Czy zrobiłam to mimo lęku? – Oczywiście!
I jeśli chcesz, nauczę Cię tego samego.

Wybierz, jak chcesz ze mną pracować

Ważne! Niższe ceny obowiązują do 30.12.2021 do 23:00

Udział w programie "Od lęku do odwagi"

Po zakończeniu przedsprzedaży program będzie kosztował 479 PLN
479PLN
249 PLN 6 tygodni programu
 • Twoje Koło Odwagi z omówieniem
 • Dostęp do 6 wykładów po 1,5h (na zawsze!)
 • Materiały do pracy własnej (na zawsze!)
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB (+ 2 lajwy!)
 • 2h warsztat online na żywo

Udział w programie + 3 sesje indywidualne

Łączna wartość pakietu to 966 PLN
966PLN
479 PLN 6 tygodni programu i 3 sesje indywidualne
 • Twoje Koło Odwagi z omówieniem
 • Dostęp do 6 wykładów po 1,5h (na zawsze!)
 • Materiały do pracy własnej (na zawsze!)
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB (+ 2 lajwy!)
 • 2h warsztat online na żywo
 • 3 sesje indywidualne o łącznej wartości 487 PLN
  do wykorzystania do końca marca 2022

A co jeśli okaże się, że to nie dla mnie?

Program rozwojowy „Od lęku do odwagi” oparłam na moich najlepszych praktykach jako trenerki odwagi, całej mojej wiedzy i doświadczeniu zawodowym i życiowym. Rozumiem jednak, jeśli nie masz w tej chwili pewności czy praca ze mną spełni Twoje oczekiwania. 

Dlatego mam dla Ciebie propozycję – zapisz się, opłać swój udział i weź aktywny udział w pierwszych dwóch tygodniach programu zaczynając od 10.01.

Jeśli po tym czasie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie – zwrócę Ci pieniądze.

© 2020, Agnieszka Szablicka. All Rights Reserved.