fbpx

Przestań odkładać siebie na później!

Czasem jest tak, że wiele lat o czymś marzysz, myślisz, rozważasz – o podróżach, o własnym biznesie, o tym, żeby w końcu wyjść z szafy i pokazać światu swoje kreatywne prace, albo zacząć budować własną pozycję eksperta w branży. 

Ale zawsze jest coś ważniejszego, zawsze coś wyskoczy i wypadnie – czyjeś potrzeby, czyjeś problemy, czyjeś sprawy, komuś trzeba pomóc.

Mężowie, żony, przyjaciółki, partnerzy, partnerki, dzieci, psy, koty, sąsiedzi, koleżanki i koledzy z pracy, znajomi wszelkiej maści i koloru – wszyscy czegoś chcą i potrzebują. 

A że zależy Ci na Twoich bliższych i dalszych ludziach, to mówisz sobie: no to jeszcze tylko pomogę Zosi, dzieci dorosną, mąż/żona skończy te dodatkowe studia i wtedy odważę się w końcu zrobić coś dla siebie.

No i lata mijają i kończy się tak, że znowu, kolejny raz odkładasz siebie na potem, bo chcesz, żeby inni byli szczęśliwi. 

Aż w końcu zaczynasz czuć, że zawodzisz siebie, a Twoje pomysły marzenia realizują inni ludzie, a Ty zostajesz z narastającą w środku goryczą, coraz bardziej zablokowana/y lękiem i coraz trudniej jest się odważyć dla siebie.

Agnieszka Szablicka

Odwaga jest kwestią decyzji

Wiem, że to zabrzmi strasznie i powiem Ci od razu – lęk nie zniknie – wszyscy mamy go w ustawieniach fabrycznych. To pierwotny mechanizm, który ma ważną funkcję w naszym życiu.

Owszem, czasem przegina i tak mocno chroni, że blokuje w przedbiegach, ale dobra wiadomość jest taka, że możesz nauczyć się wykorzystywać go dla swojej korzyści. 

Druga sprawa – jesteś (jak każdy człowiek) istotą biologicznie uwarunkowaną na bycie w stadzie – inni ludzie zawsze będą dla nas ważni. Mamy to w najstarszych genach. 

To naturalne i dobre, że chcesz się o nich troszczyć i wspierać.

Warto jednak nauczyć się, żeby nie robić tego kosztem siebieodważać się dla siebie tak samo, jak odważasz się dla nich. 

Dlatego właśnie odwaga to kwestia decyzji. 

Decyzji, która mówi: teraz odważam się dla siebie.

"Odważam się dla siebie" - tydzień po tygodniu

W pierwszym tygodniu zlokalizujesz i zakwestionujesz przekonania, które blokują Twoją odwagę do działania dla siebie. Zastanowimy się czy działanie dla siebie to faktycznie egoizm, co to znaczy być wystarczająco dobrą/dobrym lub wystarczająco kompetentną, zastanowimy się przed czym tak naprawdę chroni Cię syndrom oszusta i perfekcjonizm. Podejmiesz pierwsze działanie mimo lęku. 

Termin spotkania: 9.03, 18:30 – 20:30

Na drugim warsztacie dowiesz się, co zrobić, kiedy pojawia się Twój lęk przed działaniem,  jak to zrobić, żeby lęk Cię nie blokował, rozpoznasz, jakie potrzeby kryją pod Twoim lękiem i nauczysz się, że lęk potrafi dawać dobre rady, jeśli tylko uważnie go posłuchasz.  Poza tym – podejmiesz drugie odważne działanie dla siebie i praktyce sprawdzisz co oznacza „bój się i działaj”.

Termin spotkania: 16.03, 18:30 – 20:30

Na trzecim warsztacie nauczysz się, jak oswoić lęk przed opinią innych ludzi, jak rozpoznać czyja opinia powinna na Ciebie wpływać w Twoich działaniach i jak postawić granice wprost, tak, aby ludzie chcieli z nami jeszcze rozmawiać. (przynajmniej niektórzy 😉
Podejmiesz swoje działanie mimo obawy, co ludzie powiedzą!

Termin spotkania: 23.03., 18:30 – 20:30

 

W ostatnim tygodniu dowiesz się, jak zaplanować i zrealizować działania, które pozwolą Ci wyjść do ludzi z Twoją pracą, projektem, eksperckością. Jak zaproponować w pracy nowy projekt czy wyjść z inicjatywą, mimo obaw, które odczuwasz. Poznasz konkretne patenty na to, jak sobie pomóc, kiedy już w trakcie działania dopadnie Cię lęk przed porażką lub przed…sukcesem. I oczywiście – podejmiesz czwarte odważne działanie. 

Termin spotkania: 30.03, 18:30 – 20:30

Program "Odważam się dla siebie" to:

4 warsztaty na żywo

Cztery dwugodzinne spotkania warsztatowe na żywo na platformie ZOOM, spotkamy się co tydzień o tej samej porze.
Info dla introwertyków: można nie włączać kamery 😉
Terminy: 9.03, 16.03, 23.03, 30.03 - zawsze od 18:30 do 20:30

4 Karty Pracy

Przed każdym warsztatem dostaniesz maila wprowadzającego do tematu i Kartę Pracy do zapisywania refleksji, przemyśleń i planowania działań. To uporządkuje Twoją pracę nad sobą i pozwoli zobaczyć namacalne efekty.

Kursoebook w pakiecie!

Mój rewelacyjny Kursoebook "Jak oswoić lęk i odważyć się działać?" będzie Twoim dodatkowym materiałem szkoleniowym. Dzięki niemu uporządkujesz swoją wiedzę teoretyczną i zyskasz podstawę do dalszej samodzielnej praktyki.

Wsparcie w działaniu

Wiem, jak ciężko czasem samemu/samej jest zmobilizować się do działania. Dlatego przed cały program będziesz mieć moje wsparcie i wsparcie grupy - odwagę łatwiej trenować we wspierającym stadzie.

Kursoebook "Jak oswoić lęk i odważyć się działać" w pakiecie

11 sprawdzonych technik oswajania lęku – do wykorzystania na już!

21 Kart Pracy – do refleksji i przygotowania Twojego działania

130 stron inspiracji – na ludzie i z humorem i super merytorycznie

Normalnie kosztuje 179 PLN – masz go w pakiecie!

Zobacz szczegółowe informacje o Kursoebooku TUTAJ

Co wydarzy się przez te 4 tygodnie?

Doświadczysz, że możesz działać dla siebie

Mimo obaw, mimo lęku, mimo niepewności, krok po kroku, we własnym tempie. I nawet, jeśli czasem się zatrzymasz, to potem pójdziesz dalej.

Poznasz konkretne praktyczne narzędzia

Umiejętności, które rozwiniesz podczas warsztatów, będziesz mogła/mógł wykorzystać w dowolnym momencie, bez sięgania do materiałów.

Nauczysz się współpracować ze sobą

Nauczysz się krok po kroku, w swoim tempie realizować swoje plany i marzenia bez siłowania się ze sobą i bez wyskakiwania ze strefy komfortu.

Kim jestem i dlaczego warto ze mną rozwijać odwagę?

Nazywam się Agnieszka Szablicka.

Jestem trenerką z 20-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi i autorką książki „Podróż. Notatki z psychoterapii”. 

Jestem kobietą, która wyszła z depresji, osobą wysokowrażliwą i introwertyczną, podróżniczką, wspinaczką, morsem, wegetarianką, a przede wszystkim kimś, kto bardzo często się boi i działa mimo lęku.  Nauczyłam się działać we współpracy ze sobą, bez siłowania się i wyskakiwania ze strefy komfortu. Potem okazało się, że to, co przetestowałam na sobie, działa też na moje klientki i klientów – odwaga jest kompetencją, można się jej nauczyć i trenować.

To co mnie wyróżnia to fakt, że moje klientki i moi klienci podejmują działania i widzą ich efekty – wierzę, że budowanie świadomości siebie jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jest podejmowanie realnego działania. I tego możesz spodziewać się po pracy ze mną. 

A to średnio wyraźne zdjęcie, które widzisz obok tekstu, zrobiłam sobie w Rosji, podczas mojej wymarzonej podróży w 2018 roku, na którą odważyłam się dla siebie. Kiedy uczę odwagi, wiem o czym mówię, bo wszystko czego uczę, sprawdziłam (i codziennie sprawdzam) na sobie, w moim własnym życiu. 

Aaaa i ważne! Pracuję z lękiem w obszarze edukacji, nie terapii. Nie leczę – uczę. 

 

Moskiewskie metro 2018

Co mówią ludzie o pracy ze mną?

W końcu uwolniłam się od demonów, które sama na siebie napędzałam.
Żyję, rozkwitam z nieustającym uczuciem motyli w brzuchu.
Katarzyna
5/5
Okazało się, że można osiągać swoje cele w sposób mniej męczący, niż moje poprzednie sposoby, a także w sposób bardziej efektywny i zachowując radość życia bez zbędnych analiz „co ludzie powiedzą” i
„czy zaraz wszystko się nie zawali”.
Sylwia
5/5

Do końca zapisów 24.02 o 22:00 zostało

dni

godzin

minut

sekund

 • 00Days
 • 00Hours
 • 00Minutes
 • 00Seconds

Wybierz opcję dla siebie

Udział w programie "Odważam się dla siebie"

Jeśli chcesz dawać od siebie i czerpać od innych
379 PLN za pakiet wart 558 PLN
 • 4 warsztaty na żywo - wyjdziesz z efektem
 • Kursoebook wart 179 PLN -w pakiecie
 • Udział w zamkniętej społeczności - na stałe
 • Wzrost poczucia sprawczości - bezcenny!
 • Kurs (379) + Kursoebook (179) = 558 PLN

Udział w programie + sesja indywidualna

Jeśli jest coś co dodatkowo chcesz omówić 1:1
479 PLN za pakiet wart 738 PLN
 • 4 warsztaty na żywo - wyjdziesz z efektem
 • Kursoebook wart 179 PLN - w pakiecie
 • Udział w zamkniętej społeczności - na zawsze
 • 1,5h sesja indywidualna o wartości 180 PLN
 • Wzrost poczucia sprawczości - bezcenny!
 • Kurs (379)+ Kursoebook (179) + sesja 1:1(180) = 738 PLN

Możesz zastanawiać się czy....

Super, że o to pytasz! Wiele zależy od tego, jak bardzo zaangażujesz się w pracę w ramach programu. Nie tylko na spotkaniach, ale przede wszystkim w Twoim własnym życiu, wdrażając w praktykę to, o czym będziemy mówić. Te cztery spotkania pozwolą Ci zbudować solidny fundament i poznać siebie na tyle, że będziesz w stanie iść dale sam/a.

I tak i nie. Warsztaty będą skupione na praktyce, natomiast Kursoebook zawiera teorię. Będę czasem się odnosić do miejsc, gdzie warto doczytać po zajęciach. Są też elementy, których nie ma w Kursoebooku – jak na przykład warsztaty o stawianiu granic. 

Absolutnie nie. Jeśli masz już Kursoebook, mam dla Ciebie kupon rabatowy, który zmniejszy Twoją opłatę za program o 99 PLN, które wydałaś/eś na Kursoebook. Program jest też świetną opcją dla osób, które z różnych względów nie dokończyły pracy z Kursoebookiem.

No co Ty 🙂 Nic na siłę. Będę oczywiście zachęcać, chociażby po to, żebyś się oswajała/oswajał z kamerą, ale wszystko we własnym tempie.  Wiem, że to na początku może być trudne, ale zapewniam Cię, że zadbam o atmosferę i bezpieczeństwo wszystkich uczestników i uczestniczek.

Będzie nagrywana część teoretyczno-warsztatowa, a część, kiedy będziemy dyskutować i dzielić się przemyśleniami, nie będzie nagrywana. Nagrania wykładów zostaną dla Ciebie na zawsze, gdybyś chciała/chciał do nich wrócić w potrzebie. 

Nic na siłę! Będziemy mieć trochę rozmów w małych grupach lub w parach – zależy od wielkości grupy, ale nie będę przymuszać. Jeśli poczujesz, że chcesz wykorzystać tę grupę dla treningu – będzie na to przestrzeń. 

Znasz siebie! Pomyśl chwilę, czy jest to możliwe? 🙂 A poważnie to ten program jest po to, żebyś działała i działał dla siebie, a nie przeciw swoim bliskim. To, co może się zmienić to to, że poza dbaniem o nich, zadbasz też o siebie. 

Oczywiście – napisz do mnie maila lub wiadomość i ustalimy najwygodniejszą opcję.

Kurs „Odważam się dla siebie”  jest najwyższej jakości produktem opartym na mojej eksperckiej wiedzy i wieloletnich doświadczeniach. 

Wiem, że pomoże tym osobom, które wezmą udział w warsztatach i zastosują w praktyce wypracowane sposoby i sugestie. 

Ale jeśli jeszcze mnie nie znasz i nie jesteś pewna (lub pewny) jakości moich produktów, mam dla Ciebie propozycję. 

Jeśli weźmiesz udział w jednym warsztacie, z zaangażowaniem wykonasz ćwiczenia, wprowadzisz je w praktykę stwierdzisz, że nie spełnia on Twoich oczekiwań, napisz do mnie, a zwrócę Ci pieniądze.