fbpx

Podcast "Z odwagą w działanie"

Podcast, który zainspiruje Cię do odważnych działań w Twoim codziennym życiu.

Uwaga! Podcast zawiera przekleństwa.

Na dobry początek opowiadam o mojej drodze do odwagi i o tym, że odwaga to kompetencja – możesz ją rozwijać, trenować, jak mięsień. I o tym jest pierwszy odcinek mojego podcastu. I w tym odcinku opowiadam, że największej odwagi wymagają często małe kroki w naszej codzienności. 

W tym odcinku zaczynamy cykl o mitach o odwadze i lecimy z tematem fundamentu z dzieciństwa, czyli mit, który brzmi: musisz mieć fundament z dzieciństwa, żeby być odważnym. To warunek, który potrafi bardzo blokować.

W tym odcinku mówię o tym, co myślę o strefie komfortu i o tym, że trzeba wyskoczyć ze strefy komfortu, żeby poczuć, że się żyje, albo żeby się rozwijać. Noooo…nie myślę dobrze 🙂 

Kolejny mit o odwadze brzmi ” Kiedyś będziesz wystarczająco odważny, żeby podjąć działania, na których Ci zależy”. Wiadomix, można czekać do świętego Nigdy. Ale jeśli masz tak, że czekasz na moment pełnej, stuprocentowej gotowości – posłuchaj. 

W tym odcinki opowiadam o micie o odwadze, który brzmi: albo jest się odważnym z natury, albo nie. To kolejne przekonanie, które może ograniczać w odważnych działaniach. Jeśli myślisz o sobie, że nie jesteś odważna z natury – to może być coś dla siebie.

W kolejnym odcinku z serii „Mity o odwadze” opowiadam o micie, który brzmi: tylko wielkie czyny zasługują na miano odważnych. Odwaga dla każdego jest czymś innym.  

To jest kolejny odcinek z cyklu „Mity o odwadze” i żeby nie przedłużać opowiadam o dwóch kolejnych mitach o odwadze, które brzmią: „trzeba wierzyć w siebie, żeby być odważnym” i „odważni się nie boją”.  

W tym odcinku opowiadam o moim własnym utknięciu i o tym, że o odwadze jest łatwo mówić, natomiast za mało mówimy o cenie, jaką się płaci za odwagę. A prawda jest taka, że odważne działania często kończą się wpierdolem. I tu pojawia się wątek: czy mimo ceny, jaką płacisz za odwagę – chcesz to robić. I że nie zawsze musisz chcieć tę cenę zapłacić. 

Dziś opowiadam (znowuuu!) o tkwieniu w relacjach, pracach, i Prawie Dwóch Stóp i o tym, co mówi o odwadze odchodzenia. I o stopie odwagi i stopie odpowiedzialności. 

W tym odcinku opowiadam o tym, czego wspinaczka nauczyła mnie o lęku i odwadze. 

© 2020, Agnieszka Szablicka.
All Rights Reserved.