fbpx

Podcast "Z odwagą w działanie"

Każdy akt odwagi, którego dokonujesz w swoim życiu, nawet ten najmniejszy, 

stanowi krok do budowania Twojego poczucia sprawczości, do doświadczenia życia, które jest prawdziwie Twoje. 

Często jednak jest tak, że  już na wstępie blokujemy swoje działania poprzez ograniczające przekonania, w które wierzymy. 

Te przekonania nazwałam mitami o odwadze.

Poniżej znajdziesz pierwsze 7 solowych odcinków mojego podcastu w których rozprawiam się z mitami,

 pozostałe odcinki czekają na Ciebie na  Spotify

Odc.1 - Odwaga to kompetencja ( a nie dar!) - możesz się jej nauczyć

Na dobry początek opowiadam o mojej drodze do odwagi i o tym, że odwaga to kompetencja – możesz ją rozwijać, trenować, jak mięsień. I o tym jest pierwszy odcinek mojego podcastu. I w tym odcinku opowiadam, że największej odwagi wymagają często małe kroki w naszej codzienności. 

Odc. 2 - Czy musisz mieć fundament z dzieciństwa, żeby być odważną/odważnym? (wcale nie!)

W tym odcinku omawiam pierwszy mit o odwadze, który brzmi: musisz mieć fundament z dzieciństwa, żeby być odważnym. To warunek, który potrafi bardzo blokować, bo przecież przeszłość się już wydarzyła i nie mamy na nią wpływu. 

Odc. 3 - Czy musisz wyskoczyć ze strefy komfortu, żeby być odważną/odważnym? (wcale nie!)

W tym odcinku mówię o tym, że moim zdaniem wyskakiwanie ze strefy komfortu może przynosić więcej szkody niż pożytku i więcej zyskasz  poszerzając stopniowo swoją strefę komfortu. 

Odc. 4 - Kiedy poczujesz się wystarczająco odważna/y żeby działać? (nigdy! ale to nic!)

Kolejny mit o odwadze brzmi ” Kiedyś będziesz wystarczająco odważny, żeby podjąć działania, na których Ci zależy”. To odcinek dla osób, które czekają na magiczny moment, pracują nad sobą mentalnie, ale nigdy nie podejmują działania. 

Odc. 5 - Albo jesteś odważna/y z natury albo nie - czy na pewno? (no oczywiście, że nie!)

Bardzo często słyszę od klientek i klientów, że nie są odważni z natury i nie za wiele można z tym zrobić. Moim zdaniem jest to kolejne przekonanie, które blokuje działanie z odwagą i budowanie sprawczości. W tym odcinku opowiadam, że zupełnie nie musisz być odważny z natury, żeby zacząć działać z odwagą. 

Odc. 6 - Czy tylko wielkie czyny zasługują na miano odważnych? (pewnie, że nie!)

W kolejnym odcinku z serii „Mity o odwadze” opowiadam o micie, który brzmi: tylko wielkie czyny zasługują na miano odważnych. Sprawdzimy czy faktycznie tak jest, przecież każdy ma własny Mount Everest i to, co dla kogoś będzie szczytem odwagi, dla innego będzie codziennością. I tak jest dobrze, bo każdy idzie swoją drogą. 

Odc. 7 - Czy musisz wierzyć w siebie, żeby być odważnym? (no jednak nie!)

Kolejne przekonanie, które blokuje odważne działania, to „musisz wierzyć w siebie, żeby być odważnym”. Moim zdaniem działa to dokładnie odwrotnie – wiara w siebie i pewność siebie buduje się w działaniu i zupełnie nie ma sensu czekać, aż będziesz w siebie wierzyć, żeby zacząć działać. 

© 2022, Agnieszka Szablicka.
All Rights Reserved.